Gişe Sahaları

Saha betonu, diğer beton türlerinden farklı olarak, bilgisayar ortamında bir araya getirilen malzemelerin, mikserde ya da beton santrallerinde karıştırılması ile elde edilir. Elde edilen taze beton, yerinde dökülmeye hazır hale gelir. Saha betonu, diğer beton türlerinden farklı bir yapıya sahiptir ve farklı bir uygulama yöntemi vardır. Bu yüzden, bu konuda uzman olan kişilerin, bu betonu dökmeleri gerekir.

Bu beton türü için belirlenen minimum kalınlıklar vardır. Üzerinden araç geçmeyecek alanlarda saha betonu, en az 100 mm olmalıdır.

Hafif binek araçları için 100 mm, hafif tonajlı kamyonlar için 125 mm, ağır vasıta araçlar için ise 150 mm kalınlığında olmalıdır.

Gişe Saha Alanları

Gişe amacı için kullanılacak olan alanlar, biraz daha farklı bir yapı özelliğine sahiptirler. İmalatları, diğer imalatlardan biraz daha farklıdır. Hareketli yükün fazla olmasından dolayı, dökülecek betonda kullanılacak, demir çapları biraz daha fazla olmaktadır. Gişe alanları, drenaj sistemi ile bir bütün olarak hazırlanır.

Bu tür alanlar için hazırlanan zeminlere, yapılan hesaplar doğrultusunda ve projesine göre, drenaj sistemleri yerleştirilir. Gişe alanları, her türlü ağırlıktaki araçların geçişi için uygun bir yapıda olmalıdır.

Kulvar Betonu

Gişe alanlarında geçişler için kulvar alanları tasarlanır. Genelde ağır vasıtalı araçlar için ayrıca bir alan tasarlanır. Kulvar betonu, tüm bu alanlara dökülen betonun ismidir. Kulvar betonu, yapısı gereği hareketli yüke dayanabilecek yapıda olmalıdır.

2004 yılından bu yana Simirna İnşaat, Karayolları ve bu yollarda yapılan gişe imalatları ile kendisini kanıtlayan bir firma olmuştur.

.