Simirna İnşaat, ilk olarak 1988 yılında inşaat faaliyetlerine başladı. Ürettiği beton boru ve briket tuğla imalatları ile tanınmaya başlayan firma, bu tarihlerden sonra taahhüt sektörüne adım attı. Taahhüt sektöründe ilk yaptığı “İzmir Çeşme Otoyolu” inşaatı işi ile büyüme yolunda ilk adımlarını atan firma, daha sonrasında aldığı işler ile bu sektörde de başarılı olduğunu kanıtladı.

2004 yılında, Güneydoğu İllerinden; Gaziantep, Adana Otoyolunda, Kolin inşaat ile birlikte altyapı ve drenaj çalışmalarına başladı. Bu çalışmadan sonra, giderek büyüme potansiyeli gösteren firma, 2006 yılında yurtdışı taahhüt işlerine başladı.

Yurt dışı taahhüt işlerinden, 2006 yılında, Kuzey Irak Süleymaniye Bölgesinde bulunan 20 km’lik yol çalışmasını başarı ile tamamladı.
Başarılı taahhüt çalışmalarından sonra büyük firmaların dikkatini çeken Simirna İnşaat, bu firmalar ile birlikte taahhüt işlerine devam etmektedir.

2014 yılında başlayan İCA İnşaat ile birlikte yapımı sürdürülen, Kuzey Marmara Otoyolu 3. Köprü İnşaatı, 2014 yılında başlayan Markyol İnşaat, Nurol İnşaat ve Özaltın İnşaat ortaklığı ile devam eden Gebze-İzmir Otoyolu İnşaatı işleri ile Simirna İnşaat, taahhüt işlerine devam etmektedir.